AKP Milletvekilinin beldesi köy, Deliilyas belde?!

HABER58’de  “AKP Milletvekilinin beldesi köy, Deliilyas belde?!

başlığı ile bir haber yayınlanmıştır.

AKP Milletvekilinin beldesi köy, Deliilyas belde?!

Seviyeli insani ilişkileri, sosyal yapısı ve medeni cesareti ile beldesini köy olmaktan kurtararak gündemde en çok konuşulan belde belediye başkanı olan Deliilyas belediye başkanı Hayati AKBULUT İş Kur Sivas il Müdürünü makamında ziyaret etti …

Büyükşehir yasası kapsamında Sivas’ta 21 belde belediyesi, nüfusunun 2000 in altına düşmesi sebebiyle kapatılırken, Altınyayla ilçesine bağlı Deliilyas beldesi CHP li bir belediye olmasına rağmen başarılı girişimleri sonucu köy olmakdan kurtuldu. 2 köyün beldeye bağlanmasını sağlayarak beldesi için önemli bir adım atan belediye Sivas’ta kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaretleri ile de dikkat çekiyor …

MİLLETVEKİLİNİN BELDESİ KÖY, DELİİLYAS BELDE

TBMM Anayasa komisyonu üyesi ve AKP Sivas Milletvekili olan Hilmi BİLGİN’in beldesi Alacahan köy olurken Deliilyas’ın belde olarak kalması belediye başkanı Hayati AKBULUT’u gündeme oturttu. İşte o başkan İşkur İl Müdürü’nü makamında ziyaret etti.

Deliilyas Belediye Başkanı Hayati Akbulut Sivas İşkur İl Müdürü Nabi Soysal’ı makamında ziyaret ederek plaket verdi. Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan Deliilyas Belediye Başkanı Hayati Akbulut, “İşkur çok başarılı çalışmalar yürütüyor. Örneğin İşkur'un düzenlediği “Toplum Yararına Çalışma Programı” çok önemli ve yararlı. Beldemizde bu yıl İşkurda çalışmak için bir aile şehirden köye göçtü. Şehre göçmeye karar veren üç aile ise göçmekten vazgeçti.Bu program devam ederse önümüzdeki yıl beş aile daha şehirden Deliilyas'a göç edecek.” dedi. Bu kadar başarılı bir programa basının yeteri kadar yer vermemesini eleştiren Başkan Akbulut, tanıtımın daha iyi yapılmasını ve programın kapsamının biraz daha genişletilmesini istedi. Önerilerini sıralayan Başkan Akbulut, köyden şehire göçün en büyük nedenlerinden birinin hayvan sahiplerinin çoban bulamaması olduğuna dikkat çekerek, çobanlarında sigorta kapsamına alınması durumunda köyden kente göçlerin azalabileceğini ifade etti.

İşkur İl Müdürü Nabi Soysal'dan düşüncelerini Çalışma Bakanlığı’na iletmesini isteyen Başkan Akbulut, başarılı çalışmaları nedeniyle İşkur İl Müdürü Nabi Soysal’a plaket takdim etti.

HABER58/ÖZEL

http://www.haber58.com/akp-milletvekilinin-beldesi-koy-deliilyas-belde.htm