Beklenen müjde

DSİ 19. Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan yatırım programında Deliilyas Göleti Borulu Sulama Sistemi İhalesi tarihi 17/05/2017 olarak belirlendi.
Maliyeti 8.000.000,00-TL olan projenin %1 lik kısmı olan 80.000,00-TL Belediyemiz tarafından DSİ Bölge Müdürlüğü muhasebe hesaplarına arkadaşlarımızla yapılan mini bir törenle yatırıldı.

Konuyla ilgili bilgi veren Deliilyas Belediye Başkanı Hayati Akbulut; “Bu yıl inşaatın yapılma süresinde %10'luk kısım 800.000,00-TL Belediyemiz tarafından ödenecek. Belde halkımızın en büyük isteği bu işin yapılmasıydı. Hayırlı uğurlu olsun bu işin tamamlanması çiftçilerimize yıllık yaklaşık on trilyon kazandıracak. Umarım şehre göç eden hemşehrilerimizin geri dönüşüne kadar vesile olur.” dedi.

Başkan Akbulut,” Bu işin yapımına destek veren Başta Orman Su İşleri Bakanlığımıza, Genel Müdürümüz Sayın Ali Rıza Diniz Bey'e, Bölge Müdürümüz Sayın İsmail Kaya Bey'e, Bölge Müdür Yardımcılarımıza, Mühendislerimize, Ankara ve Sivas'ta ki destek veren Bürokratlarımıza, Deliilyas halkı adına sonsuz teşekkür ederiz .” şeklinde konuştu.