Emeklilerimize Teşekkür Plaketi

Deliilyas Belediyesinden son dönemde emekli olanlar için plaket töreni düzenledi.

Törende Deliilyas Belediye Başkanı Hayati Akbulut, Belediyeden emekli olan Mustafa Coşgun, Mehmet Tek, Muammer Kuzgun'a teşekkür plaketi takdim etti.

Başkan Akbulut, “Benim için en kutsal değerlerden biri de alın terine emeğe saygıdır. Göreve geldiğimde ilk işim işçilerimizin yaşam kalitesini yükseltmek oldu. Hiç alamadıkları geçmişe dönük ikramiye ve maaşlarını ödedik. Sekiz yılda maaşlara yüzde üç yüz artırma yaptık. Maaşları her zaman gününde ödedik.” dedi.

Başkan Akbulut, “Yaptığımız anlaşmayla Belediyeden emekli olan işçiyle Karayollarından emekli olan işçi aynı kıdem tazminatını aldı. Bir yıl içinde beş personelimiz emekli oldu. Emekliliği hak edenlere kıdem tazminatlarını tek kalemde nakit olarak ödedik.” şeklinde konuştu.

Bir yılda yarım trilyona yakın tazminat ödediklerini ifade eden Başkan Akbulut,” Yıllık bütçemizi sağlıklı yapıyoruz ve sarsılmadan yolumuza devam ediyoruz. Aldığınız parayı güle güle yiyiniz. Bundan sonra ki hayatınızda torunlarınızla çocuklarınızla sağlıklı mutlu ve uzun ömürler dilerim” dedi.