Benim de Bir Metre Duvarım Olsun Kampanyası

Deliilyas Belediye Başkanı Hayati Akbulut, beldedeki merkez mezarlık duvarlarının yıkılarak beton duvarla çevrileceğini söyledi.

Başkan Akbulut, Rahmetli Avni Akbulut’un Belediye Başkanlığı döneminde 1978 yılında mezarlık duvarla çevrilmişti. Mezarlığımız sonra ki yıllarda kimi vatandaşlarımız tarafından özel mülkiyet gibi kullanılmaya başlandı. İçinde hayvan otlatıldığı için çoğu duvarları tahrip edildi.. Biz göreve geldiğimizde diğer mezarlıklarla birlikte hepsine ağaç dikerek korumaya aldık . Ancak bu mezarlığın tamir edilecek tarafı kalmadı. Üstelik duvarlar mezarlıkla birleşik olduğundan ziyaretçiler istemeyerek te olsa mezarların üzerinden dolaşmak zorunda kalıyorlardı.”

“Bizler mezarlığın duvarlarını 10 metre ile bazı yerlerden 40 metre genişleterek yüzlerce yıl dayanacak beton duvar çekmeyi ve kenarlarına içinden yol yaparak vatandaşların isterse arabayla mezarlığa rahatça gezebilecekleri güzel bir proje hazırladık. “ diyen Başkan Akbulut, “Mezarlığın dışındaki dereyi doldurarak ve bir kısmını mezarlığa katarak bir kısmını da araç parkı yapacağız. 250.000,00-liraya mal olacak proje için vatandaşlarımızın desteğine ihtiyacımız var. Üç Belediye Meclis Üyemiz adına ortak hesap açtık. Ramazan Sungur, Türkay Deniz, Numan Tunçel. Bu hesaba yatan paralar üçü tarafından çekilerek doğrudan işi yapan firmaya verilecek. Kimsenin bir kuruşu Belediyenin hesabına karışmayacak ve başka bir amaçla kullanılmayacak.” şeklinde konuştu.

Tüm belde halkını dayanışmaya ve bu sürece katkı vermeye çalışan Başkan Akbulut, “ Bir metrede benim duvarım olsun diyen vatandaşlarımız metresi 200,00-TL olmak kaydıyla kaç metre duvar yaptırmak isterse internetten kimin kaç metre duvar yaptırdığı yayınlanacaktır.” dedi.

TL HESABI : TR94 0001 0016 6428 7466 9450 05
EURO HESABI: TR67 0001 0016 6428 7466 9450 06