Yol yapımı çalışmalarımız başladı

Çalışmalar hakkında bilgi veren Deliilyas Belediye Başkanı Hayati Akbulut,  “Kış mevsiminin  sıcak geçmesi nedeniyle çalışmalara erken başladık. Merkezdeki Veli Darıcı-Hamzalı yolunun tamamlanmasından sonra çalışmalar diğer mahallelerde sürdüreceğiz. “ dedi.


Milyonlarca liraya mal olan altyapı ve su hattı çalışmalarının bittiğini, bu yıl yolları da tamamlamayı planladıklarını belirten Başkan Akbulut,” İki yıldır mevsimlerin kurak gitmesiyle dört mahalleye kuyudan su vermemiz oldukça maliyetli oldu. Barajın borulu sisteme geçmesi ve bir yıl içinde   emekli olanlarımıza  ikramiyelerini ödenmesi  ayrıca  üç trilyonluk altyapı yatırımlarını ekleyince  bütçemiz zorlandı. Ancak bizim gibi bir belde için bu ödemeler imkansız gibi görünse de hız kesmeden çalışmalarımızı sürdürdük. Projelerimizi tamamlayacağız”  dedi.

 

2019 yılında evine parke yol gitmemiş hiçbir vatandaşın kalmayacağını belirten Başkan Akbulut, “Çalışma arkadaşlarımıza emeklerinden dolayı, vatandaşlarımıza da gösterdikleri sabırdan dolayı teşekkür ederim. “ şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ